2009. november 30., hétfő

Dr. Young a rák kialakulása...

Kedves Blogolvasó,

Ime a következő írás dr Youngtól a rákkal kapcsolatban.

KOCKÁZATNÖVELÕ TÉNYEZÕK A RÁK KIALAKULÁSÁBAN

Az Amerikai Rákkutató Intézet kibocsátott egy 517 oldalas jelentést, ami részletesen ecseteli, hogy mi a HAGYOMÁNYOS orvoslás nézõpontja a rák kialakulásának fõ rizikófaktorairól, és mit lehet tenni ezek redukálásáért.

Az Intézet több mint 7000 széleskörû és legalább 5 éven át tartó kutatás anyagait vizsgálta át, és ezután arra a következtetésre jutott amit közre is adott, hogy az elhízás a következõ ráktípusok kockázatát növeli meg:

* vastagbél-
* vese-
* hasnyálmirigy-
* nyelõcsõ-
* méh- és mellrák a klimaxon átesett nõk esetében.

A riport azt is kifejti, hogy bizonyos életmódváltoztatások képesek csökkenteni a rák kockázatát:


1. Legyünk annyira karcsúak, amennyire csak tudunk, a normálisnak számító súlyhatárokon belül.

2. Éljünk fizikailag aktív életet.

3. Korlátozzuk az "energiadús" ételek fogyasztását; a magas kalóriaértékkal bíró, zsíros, cukros ételekét. Kerüljük a cukros italokat.

4. Elsõsorban növényi eredetû ételeket fogyasszunk, köztük gyümölcsöket, zöldségeket, teljes értékû gabonákat és babféléket.

5. Korlátozzuk a vörös húsok fogyasztását, és kerüljük az ÖSSZES feldolgozott húsfélét.

6. Korlátozzuk az alkoholfogyasztást, nõk esetében napi egy italra, férfiak esetében napi kettõre.

7. Csökkentsük a sóbevitelt. Kerüljük a penészes gabonákat vagy hüvelyeseket.

8. A szükséges tápanyagokat az étkezések során vegyük magunkhoz, ne étrendkiegészítõk formájában.

Azzal, hogy ezeket az életvitel-módosítási javaslatokat közreadta, az Amerikai Rákkutató Intézet megtette az elsõ lépést a helyes irányba. Mivel a rák nem egy sejt, hanem az életvitelünkbõl és étkezési szokásainkból származó savas salakanyag. Ahogyan én láttam, ennél azért többre van szükség ahhoz, hogy megelõzzük és/vagy visszafordítsuk az étkezésbõl és anyagcsere-folyamatokból adódó savak mérgezõ hatását.

Elõször is, a testsúly mint a rák kockázatának mutatója, csak másodlagos a rákot okozó tényezõkhöz képest, melyek a savasító életmód és táplálkozás. A test, a felépítését tekintve lúgos, mûködés közben azonban savasodik.

A test csak azért ragaszkodik a zsírrétegeihez, hogy megvédje magát velük azoktól az emésztés és anyagcsere során keletkezõ savaktól, melyeket nem tud kiválasztani és eltávolítani a verejtékkel, vizelettel, a széklettel együtt, vagy a légzés során.

A rákra való hajlam elsõdleges jele az, ha a vizelet pH-értéke 7,2 alatt van. A vizelet pH-ja meglehetõsen pontos mutatója a szövetek pH-értékének. Ha az ön vizeletének pH-ja 7,2 alá esik, akkor önnél bármilyen rákos megbetegedés kockázata igen magas, függetlenül attól, hogy ön kövér, sovány, vagy normál alkatú!



Ami az Amerikai Rákkutató Intézet 8 kockázatcsökkentõ életmódosítási javaslatát illeti, ezek közül csak egynek van elég erõs hatása ahhoz, hogy valóban képes legyen tenni valamit az ellen a belsõ savtenger ellen, amiben nap mint nap fürdünk â013 és ez a mindennapos fizikai aktivitás.


A többi életmódváltoztatási javaslattal kapcsolatban most leírom, hogy mi mindent találtam még, ami segíthet önnek megelõzni vagy visszafordítani a rákos állapotot.


1. Legyünk annyira karcsúak, amennyire csak tudunk, a normálisnak számító súlyhatárokon belül.


Ha ön savasító ételeket eszik és savasító életmódot folytat, akkor az, ha ön sovány vagy normál testsúlyú, kifejezetten veszélyes lehet az egészségére nézve. A testnek zsírra van szüksége ahhoz, hogy kivédje vagy elszigetelje a benne keletkezõ savakat, s így megvédje a szerveket, szervrendszereket, s az ön életét.
A normális testsúly megtartása csak akkor bölcs lépés, ha ön lúgosító étrenden és lúgosító életmód szerint él, és a vizeletének pH-értéke 7,2, vagy ennél is magasabb.

2. Éljünk fizikailag aktív életet.

Ez pontosan az, amire szüksége van. Annyival egészíteném ki, hogy a testedzésnek legalább 1 órán át kell tartania folyamatosan, minden nap. Azt is szeretném a figyelmébe ajánlani, hogy a testedzés egyik leghasznosabb momentuma az, amikor a verejtékmirigyek révén megszabadulunk a savak egy részétõl. Tehát az edzés legfontosabb eleme az izzadás. Minél többet izzad, annál egészségesebb lesz. Izzadja egészségesre magát!


3. Korlátozzuk az "energiadús" ételek fogyasztását; a magas kalóriaértékkal bíró, zsíros, cukros ételekét. Kerüljük a cukros italokat.


Ez a pont részben korrekt, de részben nem az. Például, a cukor egy sav, ami annyira tönkreteszi a sejteket, hogy azok rákossá válnak. Másfelõl viszont az avokádó egy magas kalóriaértékû, zsírban gazdag étel, ami képes semlegesíteni az anyagcsere folyamatok során keletkezõ savakat, s így csökkenti a rák kockázatát. Tehát önmagában a kalóriák miatt nem érdemes aggódni. Azt kell figyelni, hogy egy adott étel vagy ital lúgosít-e, vagy inkább savasít. Ha lúgos ételeket és italokat fogyaszt, akkor annyit ehet és ihat, amennyit akar, és olyan gyakran, ahogy jólesik. A testet az elektronok mûködtetik, nem a kalóriák. Ezért egyen és igyon annyi elektronban gazdag ételt és italt, amennyit csak kíván.


4. Elsõsorban növényi eredetû ételeket fogyasszunk, köztük gyümölcsöket, zöldségeket, teljes értékû gabonákat és babféléket.


Ezzel csak az a probléma, hogy a gabonák és babfélék kisebb-nagyobb mértékben savasítanak, s így hozzájárulnak az étkezésbõl adódó savbevitelhez, s ezen keresztül a rákos állapotok kialakulásához. Ezen kívül, némelyik gyümölcs és zöldség, mint amilyen az ananász, a banán, a burgonya és a cukorrépa tele van cukorral, ami megint csak hozzájárulhat a rákos állapot kialakulásához. A megoldás az, ha tudjuk, mely ételek lúgosítanak, s melyek savasítanak.

A pH Csoda, illetve A pH Csoda a fogyásért címû könyvekben megtalálja azon ételek és italok listáját, amelyek lúgosítanak, ezért nyugodtan fogyaszthatja õket.

5. Korlátozzuk a vörös húsok fogyasztását, és kerüljük az ÖSSZES feldolgozott húsfélét.

Minden állat húsa savas, és hajlamos eltömíteni az emésztõrendszert â013 pontosabban a beleket, s ez számos rákos állapot elõidézõje lehet, köztük a vastagbélráké. Az állati eredetû fehérje fogyasztása biztosan növeli a rák kockázatát. Azok a savak, amelyek az állati fehérjékben megtalálhatók â013 s így a tojásban is â013, mind növelik a rák kockázatát: a salétromsav, a húgysav, a foszforsav és a kénsav. Ha húst eszünk, elárasztjuk ezekkel a savakkal az egészséges sejtjeinket, s ezzel tönkretesszük õket â013 akár el is rákosodhatnak.




6. Korlátozzuk az alkoholfogyasztást, nõk esetében napi egy italra, férfiak esetében napi kettõre.


Ez a tanács engem arra fegyverekrõl szóló metaforára emlékeztet, ami így hangzik: Az ön halálos ellensége ott áll az ön otthona közepén, hét különbözõ fegyver van nála. De ne aggódjon, mert mi hatot elveszünk tõle! Ön tényleg megnyugodna? Ha ön továbbra is fogyaszt mérgezõ savakat, akkor saját maga adja az ellensége kezébe a fegyvert. Ebben az esetben, az egyetlen fegyver, amit meghagy neki, az alkohol. Hány rosszul mûködõ hõforrás kell egy házba, hogy az leégjen? Elég egyetlen egy is. Ha egészséges szeretne lenni, és szeretné megelõzni a rák kialakulását, akkor nincs helye alkoholnak az otthonában. Ez éppúgy vonatkozik az üdítõkre, a kávéra, a teára â013 mindegy, hogy fekete-e vagy zöld â013 és a csapvízre, ha annak a pH értéke 9,5, vagy annál alacsonyabb.


7. Csökkentsük a sóbevitelt. Kerüljük a penészes gabonákat vagy hüvelyeseket.


Azt javasolni, hogy valaki ne egyen sót, olyan, mintha azt tanácsolná neki, hogy ne szívjon be oxigént és ne igyon vizet. A sóbevitel csökkentése acidózishoz (egy olyan állapothoz, amikor a vérben túl sok a sav vagy túl kevés a lúg, holott a vér egészséges állapotban enyhén lúgos) vezethet. A testen belül az elsõ számú savsemlegesítõ anyag a szódabikarbóna, aminek elõállításához sóra van szükségünk. Só nélkül meghalnánk. Amit viszont korlátoznunk kell, az a savbevitel â013 nem a só!


Bölcs tanács kerülni mindent, amiben élesztõ- vagy penészgomba lehet. Ebbe beleértendõ a sajt, a joghurt, a gomba, az étkezési élesztõ, a szójaszósz, a mustár, az ecet is, és még sorolhatnám, mi minden. A savas ételek, italok és ételízesítõk â013 amiket önnek nem szabadna fogyasztania â013 teljes listáját megtalálja A pH Csoda és A pH Csoda a fogyásért címû könyvekben.


8. A szükséges tápanyagokat az étkezések során vegye magához, ne étrendkiegészítõk formájában.


Ez is jó tanács lenne, ha meg tudnánk oldani, hogy kellõ mennyiségû elektronhoz jussunk a testünk mûködtetéséhez, és megfelelõ mennyiségû lúgosító anyaghoz az elkerülhetetlenül keletkezõ savak semlegesítéséhez. Étrendkiegészítõk nélkül szinte lehetetlen elérni, hogy egészségesek és fittek legyünk, s mindig legyen energiánk.



Ahhoz, hogy megóvja az egészségét, minden nap szüksége van a következõ ételekre, italokra és kiegészítõkre:


1) Olyan étrendet állítson össze magának, amiben sok klorofillban gazdag elem van, köztük zöld italok, gyümölcsök és zöldségek. Én azt javaslom, hogy a testsúlyától függõen, minimum 1 liter zöld italt igyon meg 25 kg-onként. (Tehát ha ön 75 kg, akkor minimum 3 l-t.) Ha ön valamilyen rákos állapottal küszködik, akkor 15 kg-ként 1 litert.


2) Igyon meg naponta kb. 1 dl többszörösen telítetlen zsírt: lenmagolajat, kendermagolajat, tökmagolajat, avokádó-, oliva- vagy gránátalmaolajat.


3) Igyon meg 3-4 liter lúgos vizet, aminek legalább 9,5 a pH értéke. Ezt zöld ital formájában is megihatja. Nem kell mind a kettõt külön-külön elfogyasztani. Ihatja a kombinációjukat is.


4) Egyen meg 8-10 gramm természetes állapotú (nem finomított) tengeri sót.


Ezt a négy pontot én úgy szoktam emlegetni, mint a 4 táplálékcsoportot. Lefedik mindazt a tápanyagot és energiát, amiknek a bevitelére a testnek szüksége van. Nincs szükség további szénhidrát vagy protein fogyasztására. A test az izomzatot, a csontokat, és a bõrt a vérbõl építi fel, a vér pedig lúgos közegben jön létre a vékonybélben, ha megfelelõ mennyiségû zöld, lúgos táplálékot és többszörösen telítetlen zsírt fogyasztunk.


Tartsa észben: amikor zöldet eszik-iszik, akkor ön tisztul.


SIKERBESZÁMOLÓ

Kedves Dr. Young!

Köszönöm az e-mail leveleit. Én olyan sikert értem el, amit szeretnék elmesélni önnek. 43 éves vagyok, és egész életemben mindig fitt és egészséges voltam. De 3 évvel ezelõtt elkezdett fájni a bal térdem. Jelentõsen bedagadt, és az orvosom javaslatára, kortizon injekciókat kaptam, hogy csökkentsük a duzzanatot.

Nem sokkal ezután az egyik vállam is fájni kezdett, majd a másikkal is ugyanezt történt. Végül már nem tudtam 10 cm-nél magasabbra emelni a karjaimat.

Az orvosom elküldött véranalízisre, ami kimutatta, hogy a protein C-m és a plazma viszkozitásom túl van az egészséges határon.

Végigjártam az egészségügyi rendszer szokásos labirintusát, és végül arra következésre jutottak, hogy az ízületi gyulladás egy ritka formájával állunk szemben, s az támadta meg az ízületeimet.

Felírtak nekem egy rák-gyógyszert, és kéthetente vértesztekre küldtek, hogy ellenõrizzék, a májam nem kezdi-e felmondani a szolgálatot.

Ekkor már nem tudtam golfozni, futni, és képtelen voltam bármely más sportot üzni.

Erre azt mondták, hogy nincs gyógymód számomra, de ha nem szedem a gyógyszereket, akkor 5 éven belül tolókocsiban végzem.

Megkérdeztem az orvosomat, hogy esetleg valamilyen fajta diéta segíthetne-e.

A válasz egyértelmû volt:      NEM!


3 hónapja szedtem az orvosok által felírt gyógyszereket, amikor a májam jelezni kezdte, hogy nem ért egyet az eljárással, és lerobbant ezektõl a szerektõl.


A lúgosítás-savasítás kérdésével akkor találkoztam, amikor meghallgattam azt a CD-t, amin egy interjú hallható Önnel és Tony Robbins-szal.


Saját elhatározásomból leálltam a gyógyszerekkel, és elkezdtem követni a pH Csoda életmód programot és diétát.

Azóta is a pH Csoda életmódot követve élek, és most már 9 hónapja vagyok a programon.

Gondolom, sejti a történet folytatását.

Már újra tudok golfozni, a vértesztjeim pedig teljesen normálisak.


De ami a leggyönyörûbb:

NINCSENEK FÁJDALMAIM, és NINCS ÍZÜLETI GYULLADÁSOM.

Én egy igazi pH Csoda vagyok.

Tisztelettel,

Martin Miller   martinmiller@jpm.org.uk



Üdvözlettel :  Kovács György

2009. november 16., hétfő

Dr. Young cikke a cukor fogyasztásról

Kedves Blogolvasó,

Nemrégen kaptam a következõ érdekes cikket Dr Young tollából a cukor fogyasztással kapcsolatban, úgy gondolom sok embert érinthet:

MINDEN CUKOR  -  BETEGGÉ, FÁRADTTÁ ÉS KÖVÉRRÉ TEHET.

"Erõsödik a gyanú tudományos körökben, hogy a cukor, még a gyümölcscukor is ártalmas az egészségre és a jóllétre. Túlsúlyos felnõttek, akik nagy mennyiségû gyümölcsöt fogyasztanak, valójában egy savasító cukrot esznek, amit fruktóznak hívunk, és amitõl az ember beteg, fáradt és kövér lesz. A gyümölcscukor vagy fruktóz egy mérgezõ sav, amely a gyümölcs érése, vagy erjedése során keletkezik. A banán jó példa erre: ahogy érik, erjed, úgy lesz egyre édesebb és édesebb.

A gyümölcscukor vagy fruktóz e folyamat melléktermékeként keletkezik. Sok éven át kutattam a soványság és a túlsúly valódi okát, és úgy találtam, hogy amikor valaki magas cukortartalmú gyümölcsöket fogyaszt, mint amilyen például a banán, az alma, a narancs, a körte, a görögdinnye, az ananász, a mangó, hogy csak néhányat említsek, riasztó mértékben megnövekszik a testzsír-százaléka, illetve az inzulin-érzékenysége.

A fruktóz nem csak a gyümölcsökben található meg, hanem a gyümölcslevekben, valamint a tartósított befõttekben is, amelyek szintén nagyon savasítanak. De ugyanígy bekúszik a táplálkozásunkba az üdítõitalokban található magas cukortartalmú kukoricasziruppal, melynek 55 százaléka fruktózzá, 45 százaléka pedig glükózzá alakul a testünkben, vagy a szukrózzal (sima cukor), amely ugyanerre a két mérgezõ, savas cukorra bomlik.

Tudósok évek óta hangot adnak azzal kapcsolatos félelmeiknek, hogy a fruktóz tömeges méretû elhízást, inzulin-rezisztenciát, illetve cukorbetegséget idéz elõ (New Scientist, 2001. szeptember 1. 26.o.), de kevés közvetlen emberi vizsgálat történt ezzel kapcsolatban.

Egy kaliforniai egyetemen Peter Havel rávett 33 túlsúlyos, illetve elhízott embert, hogy csináljanak végig egy két hetes táplálkozási programot , amely 30% zsírból, 55% összetett szénhidrátból és 15% fehérjébõl állt. Ezt követõen további tíz héten át váltottak egy olyan programra, amelynél a csoport egyik felének energiáját 25%-ban fruktóz vagy glükóz biztosította.

Azoknál, akik fruktózt kaptak, növekedés indult meg a belsõ hasi zsírrétegben, amely körülveszi a belsõ szerveket, sörhasat okoz, és bizonyítottan összefüggésben áll a cukorbetegség, illetve a szív- és érrendszeri betegségek magasabb kockázatával. Mindez nem történt meg az elsõ csoportban.

A fruktózt fogyasztó csoportban megemelkedett a vérzsír szintje, ami aztán hasi zsírrétegként, illetve koleszterinként rakódott le. Az inzulinérzékenységük 20%-ot esett. Havel a múlt héten mutatta be ezeket az eredményeket San Francisco-ban, az Endokrin Társaság egyik ülésén.

Mivel Havel vizsgálata pusztán a tiszta fruktózra vonatkozott, a glükózszirupra és a cukorra nem, ezért jelenleg még nem tisztázott, hogy az elhízásért és a cukorbetegségért e többi anyag is felelõs-e. "A kérdés csak az, hogy milyen mennyiségû szirupot vagy kristálycukrot kell elfogyasztani ahhoz, hogy ezek a hatások létrejöjjenek?" - nyilatkozta Havel, aki hosszú távú tanulmányt tervez ennek kiderítése céljából. De azt is állítja, hogy azoknál az embereknél, akiknek már van valamilyen anyagcsere-zavaruk vagy savasodási tünetük - melyek olyan állapotok, a pocakkal és az inzulin-rezisztanciával együtt, amelyek növelik a cukorbetegség és a szívbetegségek kockázatát - tanácsos nagyon gyorsan abbahagyni a fruktóz tartalmú üdítõitalok túlzott fogyasztását.

"Mindez megerõsíti azt, amit már régóta tudunk - mondta Francine Kaufman, a Los Angels-i Keck orvosképzõ iskola munkatársa. - Hogy valószínûleg nem jó ötlet túl sok cukrot enni."

Az az érzés, amit a cukor utáni sóvárgásként ismerünk, valójában a test ásványi sók utáni sóvárgása. A testünk elektromos energiával mûködik, nem a cukorból származó kalóriáktól. A só mintegy vezetõként funkcionál az elektromos energia átvitelében a testen keresztül az egyes sejtekhez. Ezért van az, hogy a vérünk sós a nátriumtól, nem pedig édes a cukortól.

A cukor valójában sav, ami elhízást okoz. A zsír az egyik legfontosabb semlegesítõje a cukorhoz hasonló savas méreganyagoknak. Ha hízni vagy fogyni szeretnél, hagyd abba a cukorfogyasztás minden formáját! Minden cukor savas, és felborítja a tested finom pH egyensúlyát. A test kizárólag azért ragaszkodik a túlsúlyhoz, hogy semlegesíteni tudja a túlzott savmennyiséget, amely nem tudott távozni a vizelettel, izzadással, légzéssel, illetve széklettel. Egy személy nem túlsúlyos, hanem túl savas, és a gyümölcsök, gyümölcslevek, egzotikus gyümölcslevek, befõttek és szénsavas üdítõitalok mind lényeges savasító tényezõk." ( Dr. Robert O. Young )

CUKORBETEG SIKERBESZÁMOLÓ


A következõ levelet kérés nélkül kaptam valakitõl, akit cukorbetegséggel diagnosztizáltak, és aki követni kezdte a cukorbetegek számára készített pH Csoda életmód programot, s akinek ennek köszönhetõen normalizálódott a vércukor szintje, és még le is fogyott.

Remélem, elküldöd ezt a levelet mindenkinek, aki magas vagy alacsony vércukorszinttel, magas vagy alacsony koleszterinszinttel, magas vagy alacsony vérnyomástól vagy túlsúlytól szenved.

Az a csodálatos hírem van számukra, hogy nem kell tovább küzdeniük a cukorbetegséggel, a magas vérnyomással, a magas koleszterinnel vagy a súlyproblémákkal, ha megértik, és alkalmazni kezdik a pH Csoda életmód programot.

Sok szeretettel,

Robert O. Young D.Sc., Ph.D.


Kedves Dr. Young!


2007. november 3-án kezdtem el olvasni A pH Csoda a diabétesz ellen címû könyvét, és rögtön elkezdtem a benne leírt diétát.


2003. júliusában volt egy epehólyag-mûtétem, s ezután jelentkeztek a problémáim a megemelkedett vércukor-szintemmel és a súlyommal. Nem akartam beszedni a felírt gyógyszereket, de mindenféle diétát kipróbáltam, mert fogyni akartam, s közben rájöttem, hogy az, amit megeszem, nagyban befolyásolja a glükóz-szintemet. Ennek ellenére, idõnként még mindig ettem vagy ittam olyasmit, ami nem tett jót nekem.


2007. szeptemberében ismét megemelkedett a vércukor-szintem, s akármit is csináltam, nem normalizálódott. Szörnyen éreztem magam, és feladtam a harcot: elmentem egy orvoshoz, aki vércukor-szint szabályozó gyógyszert írt fel nekem. Még rosszabbul kezdtem magam érezni, és ismét rádöbbentem, hogy sokkal jobban kell kontrollálnom a savas ételek bevitelét. 3 nappal azután, hogy elkezdtem szedni a gyógyszert, le is álltam vele. (Egyszer se vitte le a glükóz-szintemet.)

Elõször egy bioboltban hallottam A pH Csoda a diabétesz ellen címû könyvrõl, de akkor még nem vettem meg. Múlt héten viszont eszembe jutott az ön könyve, és megrendeltem az Amazon.com-on. Amint nekiláttam elolvasni, azonnal éreztem, hogy a rejtély hiányzó elemét tartom a kezemben, és pont erre volt szükségem.

Megrendeltem az ön honlapjáról az étrend-kiegészítõket, s amint elkezdtem szedni õket, azonnal csökkenni kezdett a vércukor-szintem.

Hétfõn kezdtem el a léböjtöt, most péntek van, és ennyi idõ alatt leadtam 2,5 kg-t, a vércukor-szintem pedig lement 4,5-re. Múlt héten még 8,9 körül volt.

Ezen a nyáron lefogytam 1,5 kg-t, de ezen a ponton le is állt a fogyás. 51 éves vagyok, és a pajzsmirigyemmel is gond van (alulmûködés), ami miatt a fogyás mindig is komoly problémát jelentett számomra. Egy hét alatt 2,5 kg-t leadni nagyon lelkesítõ élmény.

Azok a tanácsok, amiket a könyvében leírt, egyetlen hét alatt hatalmas változást hoztak az életemben.

A vizeletem pH értékét folyamatosan figyelem a pH-csíkkal, és a mért értékek egészen közel állnak a normálishoz. Újra elkezdtem használni a mini trambulint is, ami évek óta az ágy alatt porosodott.

Ma reggel beszéltem egy kollegámmal, akinek hasonló problémái vannak, s elmeséltem neki, mit csinálok. Annyira fellelkesedett, hogy épp ebben a pillanatban, miközben én ezt a levelet írom, megrendeli az ön könyvét.

Egyszerûen kikívánkozik belõlem, és szeretném megosztani az egész világgal, hogy milyen jól érzem magam! Nem tudom, hogy elolvassa-e majd ezt a levelet, vagy bárki elolvassa-e majd a kollegái közül, de mindenképpen el akartam újságolni, hogy a tanácsai nálam beváltak!

Szeretném, ha tudná, hogy hálás vagyok, amiért megírta ezt a könyvet, és megosztotta velünk a tudását. Köszönöm! Köszönöm!

Juanita Davila
jdavilaesc18@hotmail.com

„A csodák nem a természet ellenében történnek, hanem mindannak ellenében, amit a természetrõl tudni vélünk.” St. Augustine

„A valóban elõrehaladott technológiák kísérõjelensége a csoda.” Arthur C. Clarke

„Két módon élheti valaki az életét. Vagy úgy, hogy azt mondja, nincsenek csodák. Vagy úgy, hogy azt: minden csoda.” Albert Einstein


Üdvözlettel:

Kovács György

2009. november 11., szerda

Dr. Young Tippjei és Tanácsai...

Kedves Blogolvasó, Dr. Young rendszeresen publikál hasznos tanácsokat, szerintem sok ember számára hasznosak ezek, így én is közzéteszem a blogomban.

Dr. Young Heti Tippjei és Tanácsai

Hogy lehet, hogy nem érzek szomjúságot, ha egyszer azt mondják, hogy dehidratált vagyok?!

Fontos megértened, hogy a szomjúság-érzésed fokozatosan vesztetted el, ahogy a tested krónikusan, és egyre növekvő mértékben vált dehidratálttá, már kora ifjúságodtól kezdődően. Korunk előrehaladtával, sejtjeink víztartalma csökken, akár addig a mértékig is, hogy a sejteken belüli víz mennyisége, összehasonlítva a sejt közötti térben lévő víz mennyiségével, lecsökkenhet a korábbi 1,1-es arányról, akár 0,8-ra is. Ez nagyon drasztikus változás, és azt okozza, hogy elveszted a szomjúság érzésedet menet közben.


Minthogy a víz egy bizonyos mennyisége szükséges a sejtjeink működéséhez, a csökkent vízmennyiség azt okozza, hogy romlik a sejtműködésünk hatékonysága. Egyszerűen szólva, a sejtjeink annyira egészségesek, mint amennyire az a folyadék az, melyben fürdetjük őket!


Születéskor testünk 90%-a víz és csupán 10%-a szilárd anyag. Korunk előre haladtával, testünk elkezdi elveszteni a víztartalmát, és a dehidratációnk odáig fajulhat, hogy már csak 70% vízből és 30% szilárd anyagból fogunk állni. Halálunkkor már csak testünk 50%-a víz! Lényegében mondhatjuk, hogy a dehidratációba halunk bele! Csak azért mert nem érzed a szomjúságot, még nem jelenti azt, hogy nem vagy szomjas. A tested csak alkalmazkodott, és elfedi a problémát.


Egy felnőtt testben 40-60 liter víz van. Ezt a víz mennyiséget kell naponta szűrni, tisztítani és pótolni a veszteségét. Ha ez nem történik meg, akkor testünk patakjai és folyói elszennyeződnek az emésztésünk, légzésünk, és anyagcserénk során keletkező savaktól. Amikor ezek a savak felgyülemlenek, a dehidratáció olyan jelenségeit tapasztaljuk, melyeket betegségeknek hívunk. Valójában minden betegség a dehidratációnak és testnedveink lúgos pH-ja felborulásának eredménye. A betegség nem a sejtekkel, szövetekkel, vagy szervekkel kapcsolatos, hanem a hidratáció mértékével, és azoknak a folyadékoknak a minőségével, melyek azokat a sejteket veszik körül, amelyekből a szövetek és a szervek felépülnek.


Tényleg sok az ösztrogén a szójában
és ez rákkeltő hatású?

Sok hasonló kérdést kapok, és szeretnék mindenkit megnyugtatni: épp ellenkezőleg, a Super Soy por nagy segítség a rák megelőzésében.


Az ösztrogénre általában úgy tekintenek, mint a női nemi hormonra, de valójában számos fontos funkciója van mindkét nemben. A nőkben a helyes szintje előfeltétele a termékenységnek, az egészséges szülésnek és az elegendő tejképzésnek. Továbbá, a menopausa időszakában csökkenti a szívproblémák és a csontritkulás kockázatát. De tény, hogy a túl magas szintje növelheti a rák veszélyét.


Azonban a férfiak is termelnek ösztrogént, és még a spermában is jelen van. Itt ismételten az egyensúlyi arány a fontos – a túl sok ösztrogén csökkentheti a megtermékenyítő képességet, és akár prosztatarákhoz is vezethet.


Az ösztrogén cirkulál a testünkben és bizonyos szöveteinknek vannak ösztrogén-érzékelő receptoraik, melyek ha érzékelik a jelenlétét, üzenetet küldenek a szövetbe, hogy kezdjen növekedésbe. Ez egészséges például terhesség alatt, de más esetekben növelheti a rák kialakulásának veszélyét.


Komoly mennyiségű szintetikus ösztrogén fordulhat elő a növényvédő szerekben, a háztartási vegyszerekben és sok műanyagban, így ezek számos veszélyt hordoznak magukban. Ezek képesek ugyanúgy stimulálni a receptorokat, mint az igazi ösztrogén, és sejtszaporodást, esetleg kóros növekedést okozhatnak pl. a női mellben, hasonlóan a terhesség alatt történő növekedéshez, csak “rosszkor”. Továbbá, egy “tumor növelő tényező” nevű vegyület kiválasztását is előidézhetik.

Már az 1920-as évek óta gyanították, hogy számos növénynek is megvannak a saját ösztrogénszerű vegyületeik, és ezt a későbbi kutatások meg is erősítették.


Azonban ezek a természetes növényi ösztrogének úgy tűnik, hogy korlátozzák a mesterséges ösztrogének káros hatásait. Például a Super Soy csírában található növényi ösztrogének mintegy versengenek a test által termelt és a külső forrásból származó ösztrogénekkel és így “anti-ösztrogén” hatásúak, mert meggátolják a többi ösztrogént abban, hogy a receptorokhoz kapcsolódjanak. Olyan ez, mint egy “törött kulcs a zárban”. A növényi ösztrogének nem nyitják a lakatot, de nem is engednek odaférni más ösztrogén “kulcsokat”. Ezáltal a Super Soy csírában található ösztrogének erőteljes rák-ellenes hatással bírnak.


A kutatások egyértelműen bizonyítják, hogy ha az étrendünk jelentős része növényi (zöldség) eredetű és különösen ha még Super Soy csírákat is fogyasztunk, akkor bőségesen állnak majd rendelkezésünkre ilyen egészséges ösztrogén-molekulák a testünkben, és ezzel csökkenthetjük a kockázatát számos rákfajta kialakulásának, elsősorban a prosztata-, mell- és hereráknak.


Tehát nyugodtan élvezzék a Innerlight bio-termesztésű
Super Soy csírát akár minden nap!


Üdvözlettel:
                      Kovács György

2009. november 6., péntek

Mi a Szklerózis...

Kedves  Blogolvasó,  nagyon érdekes cikk jutott el hozzám a minap, a szerzője Dr. Robert Young.

Azt hiszem ez sok embert érdekelhet, ezért tedtem fel a blogomra.

Mi okozza a Szklerózis Multiplexet 
(Többszörös Hegesedés),
a Parkinson kórt,  az Alzheimer kórt , 
és az ALS-t?

Szemben a jelen évtized orvosi magyarázatával valójában a Szklerózis Multiplex akkor jelenik meg, amikor a myelin hüvely jelentősen tönkremegy az elsavasodástól (ez okozza a hegesedést rajta). A myelin hüvely egy elektromosan szigetelő foszforlipid (foszforzsír) réteg, amely sok neuron axonjait övezi. Axon: az idegrendszer elemi egységének, a neuronnak egyik része. Ez olyan, mint a gumiszigetelés elektromos vezetéken, amely az elektromos áram előrehaladását biztosítja ahelyett, hogy az minden irányban szétspriccelne gyakorlatilag mindenhová.

Az Új Biológia nézőpontjából az idegeket szigetelő myelin hüvely károsodását – más néven a demyelinizációt - a glükóz(szőlőcukor), acetaldehid(a cukor erjedésekor keletkező gombaméreg), tejsav, alkohol és más savak okozzák lehámozva a "zsíros hüvelyt" az idegekről.

Amikor a myelin legyengül, az idegmenti jeláramvezetés lecsökkenhet vagy megszűnhet. Az ideg aztán végső soron elsorvad. Az orvostudomány úgy hiszi, hogy az immunrendszer játszik szerepet a myelin károsodásban az olyan fajta betegségeknél, mint a Szklerózis Multiplex vagy az ALS, de az Új Biológia ezt nem támasztja alá. Mi hisszük, hogy a myelin károsodást az anyagcsere- és bélszakaszbeli savak okozzák.

A leginkább uralkodó elmélet a mai orvostudományban az, hogy a Szkelózis Multplexet az egyén immunrendszerének az idegrendszer elleni támadása okozza, és emiatt általában autoimmun betegségnek kategorizálják. Ezzel szemben a betegséget ténylegesen a következők túlzott fogyasztása okozza: cukor (sav), szénhidrátok (sav), magas cukortartalmú gyümölcsök, gyümölcslevek és egzotikus gyümölcslevek (sav), mesterséges édesítők (sav), nehézfém mérgezés (savas méreg), állati fehérjék (sav), tejtermékek beleértve a sajt, joghurt, fagylalt (sav), továbbá a haragból, aggodalomból vagy félelemből fakadó érzelmi stressz (sav), mobiltelefonok, hajszárítók, számítógépek, TV-k és elektromos motorok EMF elektromágneses mezői (sav), és még a gyógyszerekből származó mérgek, amelyek higanyt tartalmaznak (még több sav). Még egy kis mennyiségű higany is romboló elsősorban az ideghüvelyekre.

A fehérvérsejtek ténylegesen úgy működnek, mint a “szemétgyűjtők”. Ezt figyeltük meg az élő vér elemzése során. De a modern orvostudomány úgy fogja fel, hogy a fehér vérsejtek sokkal inkább “katonákként” cselekszenek. Ez az ő szavuk és az ő hasonlatuk, mert ők úgy hiszik, hogy a fehér vérsejtek “megtámadják” az idegrendszert. Ténylegesen ők amiatt jönnek, hogy teljesítsék a normál feladatukat - hogy takarítsanak és tisztítsanak.

A Szklerózis Multiplex, a Parkinson kór, az Alzheimer kór, az ALS mind gyulladásos betegségek.

A gyulladás csak egy másik kifejezés a savasodásra, ami hatással van a központi idegrendszerre és változatos tüneteket okoz, mint az érzékelés megváltozása, látási problémák, izomgyengeség, depresszió, beszéd és koordinációs nehézségek, súlyos fáradság, rövid idejű emlékezetvesztés, egyensúly romlás, láz és fájdalom.

A Szklerózis Multiplex név a myelin hüvely többszörös hegesedésére utal.

Ezek a hegesedések okozzák a tüneteket, amelyek nagyon változatosak attól függően, hogy milyen jeleket szakítanak meg.

A test minden sejtje regenerálja magát idővel, különösen, amikor a test megkapja a megfelelő táplálék forrásokat.

Ez azt jelenti, hogy a testnek sok élő vízzel és élő táplálékkal kell rendelkeznie, mint amilyenek a zöld növények és az egészséges zsírok(olajok), amelyek nemcsak közömbösítik a savakat, de nyersanyagokat is biztosítanak új vörös vértestek, és így a test sejtjeinek építéséhez, ami magában foglalja az idegek és a myelin hüvely újraépítését is.

Valójában az embernek szembe kell nézni azzal a kihívással, hogy létrehozzon egy felelősségteljes módját az életnek, táplálkozásnak és gondolkodásnak, és ez magában foglalja a különböző környezeti tényezők felülvizsgálatát is, amiben gyakran találjuk magunkat.

Üdvözlettel:

Kovács György

2009. november 3., kedd

Mitől vagyunk ennyire "besavanyodva"?

Kedves blogolvasó,

bármilyen meglepő, jelentős savasító hatása van a sportolásnak is, mivel a fizikai munka nyomán az izmokban tejsav keletkezik. Ötperces, közepes intenzitású kerékpározás után a sejtek közötti tér kémhatásának helyreállásához húsz percre van szükség. Nyilván a kőkorszaki ember sem tétlenkedett egész nap, betevőjének megszerzéséhez legalább napi 20-30 km-t kellett gyalogolnia, közben éppúgy kiizzadta a bázikus sókat, ahogy a mai ember - feltéve, ha mozog eleget! Őseink mégsem küzdöttek testük elsavasodásával, mert táplálékában és szervezetében sokkal több volt a bázikus kémhatás felé billentő étel. Innen hát a sportorvosok érdeklődése a lúgosítás iránt! A szervezet csak egyensúlyban, optimális körülmények között képes a lehető legjobb teljesítményre.



A fogyókúrákról sem szabad elfeledkezni. Ha kalóriaszegény étrenddel sikerül valóban zsírszöveteink rovására karcsúsodni, a zsírsavak elégetésekor átmenetileg több, úgynevezett "ketosav" keletkezik. Ezért nem ajánlatos fehérjedús diétával fogyókúrázni, fontos viszont, hogy zsírégetés idején megfelelő étkezéssel, esetleg táplálék-kiegészítővel ellensúlyozzuk a savas hatást. A stressz és feszültség savasító hatásáról tán szólni sem kell, a magyar nyelvhasználat is sugallja...



Szervezet kutyaszorítóban


A sav-bázis háztartásban legfontosabb szerveink, a tüdő és főként a vese mindent megtesznek a többlet sav (a protonok) kiválasztására. Ha a szervezet a kiválasztással már nem győzi a savtöbblet kiegyensúlyozását, akkor olyan folyamatokat indít be, melyek eddig többnyire elkerülték az orvosok figyelmét. Rövidesen szót ejtünk róluk. Az orvosok mérték ugyan egyes szöveteink, testnedveink, a vér pH-ját, amelyeket azonban a szervezet gondosan beállít. Hiszen ez a pufferrendszerek feladata és lényege, hogy állandó kémhatást biztosítanak. Mérésükkel nem jutunk sokra, hacsak nem jeleznek jelentős kóros változást, közben azonban a szervezet összprotonmérlege rég eltolódhatott, amit viszont a hivatásos egészségőrök kevésbé firtattak. Enélkül pedig észrevétlen marad, ha a szervezet egy-egy pontján a sav-bázis egyensúly eltolódása miatt kibillent az anyagcsere-egyensúly.

Ha tüdő és vese savkiválasztása sem volna elég, a szervezet igyekszik soron kívül kivonni. A fölös savakat a sejtek közötti terekbe, kötőszövetekbe tereli, vagy pedig a csontok bázistartalékait, például kalcium-karbonátját és -foszfátját mozgósítja a savak fokozott kiválasztáshoz. Ez az a kényszermegoldás, amitől az ízületek idővel fájdalmassá, a csontok gyengévé válnak. Eközben a vér pH-ja csak enyhe, alig néhány századnyi eltérést mutat a savas irányba, de pufferkapacitása meggyengül, áramlási tulajdonságai, folyási sebessége, szállítókapacitása már nem a régi, és megkezdődött a rejtett elsavasodás (krónikus látens acidózis). Nincsenek tipikus tünetek, de hosszú távon nem csak mozgásszerveink sínylik meg az állapotot. Az alvászavaroktól és koncentrációs problémáktól az elhízáson át a migrénig számos nyavalya okozója lehet az elsavasodás.

Hogy ne legyen savanyú a szájíze...


Mit is kell tenni? Nem újdonság: sokkal több nyers növényt, kevesebb húst, több vitamint, ásványi anyagot fogyasztani. Amolyan ősember-diétán kellene élnünk. Az élelmiszerek savasító vagy lúgosító tulajdonságát a Dortmundi Gyermektáplálkozási Intézetben határozták meg, s erről a PRAL (potential renal acid load, a vese potenciális savterhelését megadó) táblázatokból lehet tájékozódni. Alaposan szemügyre véve a listát feltűnik, hogy az íz csalóka lehet. A tejcsoki hiába édes, savasít, a fanyar citrom viszont hasznos lúgosító. Miközben bőségesen fogyasztunk a lúgosító ételekből, nem árt tudni, hogy a mai biozöldségek sem feltétlen nyújtanak megoldást. Már a káposzta és a paradicsom sem a régi, feltéve, ha a biominősítés miatt egyáltalán elérhető áron beszerezhető. Ezért nem hiba lúgosító táplálék-kiegészítők segítségét igénybe venni. A túlzottan lúgos táplálkozástól vagy a lúgosító kálium- és magnézium-citrát túladagolásától nem kell tartani, kationjaikat a vese sokkal könnyebben választja ki, mint a hidrogéniont. Figyelem, veseelégtelenség esetén indokolt az óvatosság.
Ezt leszámítva a vese könnyebben helyre tudja állítani az egyensúlyt lúgos kémhatás irányába való eltolódáskor, mint savasság esetében.
 
Mosolygós napot kivánok...
 
                                          üdvözlettel:        Kovács György

2009. november 2., hétfő

Ionos ásványok, Klorofill...

Kedves blogolvasó,
egy kis információt szeretnék megosztani az ionos ásványi anyagokról a zöldekröl és a klorofillrol...


Ásványi anyagok

Az ionos ásványi anyagok a legfontosabb tápanyagok, melyek fenntartják a sav-bázis egyensúlyt. Különösen a kalcium-, nátrium-, kálium-, magnézium-, réz-, klorid-, és hidrogénkarbonát-ion játszik fontos szerepet egészségünk megőrzésében. Ha a savszint túl magas, testünk eltárolja a savakat a szövetekben és a szervekben, illetve ásványokat használ fel a semlegesítésükre, kivonva őket a különféle szervekből, csontokból és a fogakból.


Testünk az ionok segítségével állítja elő az elektromos energiát, mely számos életműködés alapjául szolgál. Elektromos impulzusokat használ az idegrendszer, hogy továbbítsa az ingereket, ami megnyilvánul az izomműködésben, a kiválasztásban, a mirigyek működésében, az agyműködésben, és a hőszabályozásban is. Bármely ionos ásványi anyag kiegyensúlyozotlansága megzavarhatja a testünk elektromos üzeneteit, ami általános testi zavarokhoz és betegségekhez vezet.


Hogyan juttathatjuk be a megfelelő ásványi anyagokat kellő mennyiségben a szervezetbe? Ehhez a legjobb forrást a zöld levelű zöldségek nyújtják számunkra, és emellett hasznos a sárgarépa, a brokkoli, a bab, a kelbimbó és az édesburgonya fogyasztása is. Kevésbé ismertek, de annál értékesebb zöld növények a búzafű, az árpafű, a lucernafű és a spirulina alga, melyek a legjobban lúgosító táplálékok közé tartoznak. Különféle olajos magvak, illetve a gyümölcsök nagy része szintén tartalmaznak ásványi anyagokat.


Zöld táplálékok – A természet válaszai a helyes pH-egyensúly érdekében



A zöld növények a legjobban lúgosító ételek a Földön, tele értékes tápanyaggal. A zöld füvek könnyen felszívódó vitaminokkal, ásványi anyagokkal, aminosavakkal, rosttal, klorofillal és enzimekkel töltik fel a szervezetünket, melyek segítenek semlegesíteni a vérben és a szövetekben levő savakat.


A zöldek rendkívül gazdagok klorofillban, melyet gyakran hívnak a növények "vérének". A klorofill molekulaszerkezete majdnem olyan, mint az emberi véré, annyi különbséggel csak, hogy míg a klorofillban a magnézium a középső atom, a vérben vas. A szervezetünk ki tudja cserélni a klorofill középső atomját vasra, hogy így vért alakítson ki, és építsen fel. A klorofill segíti a vér sejtjeit, hogy ellássák oxigénnel a test minden részét.


Zöld levek fogyasztásával bőséges mennyiségű enzimmel töltheti fel a szervezetét, melyekre a szervezetében végbemenő szinte összes kémiai tevékenységnél szükség van.



Íme a zöldek néhány előnyös tulajdonsága:



•Több, mint 70%-ban tartalmaznak klorofillt.

•A klorofill megköti a fényt, így bármely más anyagnál több fényenergiát tartalmaz.

• A zöld italoknak magas az oxigéntartalma, mint ahogy az összes zöld, klorofillt tartalmazó növénynek. Az agy és az összes szövet optimális működéséhez magas oxigéntartalmú környezetre van szükség.

•A klorofill antibakteriális hatású, és egyaránt használható gyógyításra külsőleg és belsőleg is.

•A tudomány bebizonyította, hogy a klorofill megállítja a kártékony baktériumok növekedését és fejlődését.

•A zöld levek sokkal hatékonyabb méregtelenítők, mint a sárgarépalé vagy a többi gyümölcs és zöldség.
Dr. Earp Thomas és dr. R.Young szerint 15 kg búzafű méregtelenítő hatása egyenértékű 350 kg sárgarépáéval, fejes salátáéval vagy zellerével.
 
Üdvözlettel:
 
Kovács György

Lúgosító és savtalanító élelmiszerek...

Kedves Blogolvasó, az alábbiakban következő felsorolás a különböző ételeket mutatja be úgy rangsorolva, hogy a leginkább lúgosító hatásúakkal kezdődik és a legsavasítóbbakkal végződik a lista. Ez az összeállítás Dr. Young és felesége munkája alapján készült.


LÚGOSÍTÓ – ELEKTRONOKBAN GAZDAG – ÉTELEK


A LEGJOBB:   NAGYON LÚGOSÍT

Szója lecitin (nem alkoholos!) száraz szójabab ( de nem sózott,nem pörkölt!)

Kelkáposzta, petrezselyem, uborka, fűfélék, csírák, szójacsíra, gyermekláncfű, tengeri zöldség
(de nem algák!)

Tökmag

Anyatej

Himalája vagy Himalaya só

lúgos víz


JOBB:   ELÉGGÉ LÚGOSÍT


limabab (holdbab) száraz fehér bab szójagranulátum szójabab (mirelit)

cékla, zeller, retek, gyömbér

paradicsom, paprika, saláta, brokkoli, zöldbab, káposzta, zeller, sóska, spenót, fokhagyma, hagyma, cikória (endívia), avokádó, okra

 pirospaprika por, fokhagyma, hagyma, gyömbér, cayenne bors (chili őrlemény)


JÓ:   ENYHÉN LÚGOSÍT

lencse, szójaliszt, tofu

karfiol, karalábé, zöldborsó, snidling, póréhagyma, kelbimbó, spárga, cukkini (hosszú, sötétzöld, uborkaszerű tökfajta), articsóka, rebarbara, fekete nadálytő, vízitorma

fehér- és sárgarépa, torma, svéd vagy sárga karórépa, köménymag, szezámmag, az édes- és római kömény

hajdina (dara), tönkölybúza, quinoa (ejtsd: kinua)

meggy, citrom, grapefruit, lime, kókusz, éretlen zöld banán


olívaolaj, lenmagolaj, tengeri halak olaja, ligetszépe olaj, kókuszolaj, avokádó olaj, borágó olaj, tőkehalmáj-olaj

friss fűszernövények, a fűszerek többsége

desztillált víz, kecsketej

mandula,

SAVASÍTÓ – PROTONOKBAN GAZDAG – ÉTELEK


ROSSZ:  ENYHÉN SAVASÍT

csicseriborsó, vesebab (vörös), fekete bab, búzahús (szejtán)

curry por, (erős fűszerkeverék)

napraforgó olaj, szőlőmag olaj

szilva, cseresznye, fekete ribizli, nektarin, sárgadinnye, friss datolya

köles, amaránt, kásák

édesvízi halak húsa (nem tenyésztett hal)

tej, tejszín, tejföl, szójatej, rizstej

mogyoró, brazil vagy paradió, pekán dió

napraforgómag, lenmag


ROSSZABB: ELÉGGÉ SAVASÍT


friss gyümölcslé (nem édesített, természetes)

asztali só (minden olyan só, amely tapadásgátlót tartalmaz és finomított), ketchup, majonéz, vanília, szerecsendió

margarin, vaj, kukoricaolaj, ghí (tejből – lassú tűzön – kisütött vaj; az indiai konyha használja a zsír és az olaj helyett)

őszi- és sárgabarack, görögdinnye, körte szőlő, alma, eper, málna, ribizli, szeder, friss füge, áfonya, egres, banán, narancs, mandarin, mangó, ananász, papaya, guajáva, datolyaszilva

búza, zab, hántolt fehér rizs, barna rizs, vadrizs, fehérkenyér, rozskenyér, korpás kenyér, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, péksütemények, édes és sós kekszfélék

tengeri halak húsa (nem tenyésztett hal)

dió.

A LEGROSSZABB:   NAGYON SAVASÍT


alkohol, szeszes italok, sör, bor, kávé, tea, édesített gyümölcslevek

mustár, ecet, élesztő, lekvárok, kakaó, maláta, gyümölcskocsonya, karob, nátrium-glutamát ízfokozó (jele: E-621) szójaszósz, rizsszirup

szárított / aszalt gyümölcsök ecetes / eltett gyümölcsök

kukorica,árpa, rozs, zabkorpa


disznóhús, borjúhús, marhahús, csirkehús és egyéb szárnyasok húsai, tojás, mindenféle belsőség, kagylók, tenyésztett halak

sajt, túró, joghurt, tejsavó, fagylalt, kazein (tejfehérje), szójasajt, kecskesajt

földimogyoró, pisztácia, kesudió

burgonya (tavalyi tárolt krumpli)

az összes mesterséges édesítőszer, szacharin, aszpartám (E-951) , fehér finomított cukor, répacukor, kukoricaszirup, melasz, fruktóz, juharszirup, méz, szárított náddarabkák, nádszirup, malátaszirup, barnarizs-szirup

gombák (minden fajta)

Kedves Olvasó, ha szeretne egészségesebben élni, igyekezzen az étrendjébe minél többet iktatni a felsorolás elején szereplő és minél kevesebbet a végén levő élelmiszerekből.

Üdvözlettel:

Kovács György